5 tipů, jak vybrat sedačku do malého bytu

Sedačka je synonymem večerního odpočinku po práci, času stráveného s rodinou u sledování filmu nebo večírků s kamarády. Proto většina z nás při zařizování bytu právě tento kus nábytku považuje za důležitý. Ne každý ale bydlí v paláci s mnoha komnatami a obrovskými prostory, kde se může s výběrem nábytku bez omezení rozmáchnout, aniž by dbal na využití místa. Naopak – často je potřeba s ním nakládat úsporně a s maximálním rozmyslem.

1. Malý byt – malá sedačka
Pokud máte opravdu malý byt, asi by nebylo rozumné pořizovat si pětimístnou sedačku ve tvaru písmene U. Místo k sezení je sice důležité, ale pokud k němu už nedostanete stůl ani neprojdete do kuchyňského koutu, nebude to ideální řešení. Proto je potřeba se při výběru zaměřit na takzvané malé sedačky. Dobrá zpráva je, že výrobci myslí i na tyto situace a výběr je i v této kategorii opravdu rozmanitý. Soustřeďte se na maximálně dou- až třímístné sedací soupravy. Taky je třeba brát v potaz tvar pokoje – jinak budete uvažovat, pokud obývák tvoří dokonalý čtverec, a jinak, když bude tvořit úzkou dlouhou nudli. Podle toho se rozhodněte, jestli zvolíte rovný gauč, nebo sedačku ve tvaru L. Ta je ideální právě do úzkých místností, bez rozpaků ji vmáčkněte na konec místnosti, abyste ušetřili maximum prostoru ve zbytku pokoje.

alternativní text
Rozkládací rohová sedací souprava BROOKLYN včetně ÚP
11 910 Kč
Rozkládací rohová sedací souprava BROOKLYN včetně ÚP

2. Malá může být i rozkládací
Sedačku, nebo postel? Rozkládací gauč je ideální varianta, pokud do bytu obojí zkrátka nedostanete. Tohle kombo 2 v 1 je jednoduše praktické. Většina moderních sedaček je vybavena mechanismem, díky kterému ji večer rozložíte a ráno zase složíte pár rychlými pohyby. V tom případě jim výrobci často dopřejí i kvalitní rošt, PUR pěnu nebo pružiny, které odpovídají zásadám zdravého spánku. Stačí jen chvíli hledat a tu pravou v záplavě nabídky určitě najdete. alternativní text 

Rohová sedací
				souprava HAWANA (látky Savana)
14 990 Kč
Vkusná rohová sedací souprava moderního vzhledu. Rozkládací, s úložným prostorem, prošitými sedáky a chromovými nožkami. Záměna potahové látky je možná, doprava až domů.

3. S úložným prostorem? Rozhodně ano.
Pokud řešíte maximální úsporu místa, pravděpodobně nebudete mít nazbyt ani úložného prostoru. Proto rozhodně doporučujeme pořídit si sedačku právě s úložným prostorem. Je jedno, jestli do ní ráno schováte peřiny, vyfutrujete ji zimními péřovými bundami nebo knížkami a plyšáky z dětství, kterých se nedokážete vzdát. Využití pro úložný prostor najdete vždycky, to už určitě ze zkušeností tušíte sami.

alternativní text
Rohová rozkládací sedací
					souprava SALVO
11 660 Kč
Menší rohová rozkládací sedací souprava se dvěma úložnými prostory. Celková délka 135 × 230 centimetrů. Látka v kombinaci s ekokůží. Rozkládání typu klik-klak. Pružinový sedák a záda.

4. Taburet řeší další místo k sezení
Tenhle malý bobek může být velkým a šikovným pomocníkem. Můžete ho pořídit, ale nemusíte, nebo se pro něj rozhodnout až poté, co si u sebe doma vyzkoušíte, jestli se tam další kousek nábytku vejde. Spousta z nich v sobě navíc ukrývá další úložný prostor, a tak si doslova „pod zadek“ můžete schovat třeba knihy nebo tajné zásoby čokolády. Nemluvě o tom, že může dokonale splnit i funkci nočního stolku.

alternativní text
Rohová
					rozkládací sedací souprava FIESTA s ÚP
9 920 Kč
Rohová rozkládací sedací souprava FIESTA s ÚP

5. Nebojte se barev
Tohle je čistě otázka vkusu každého z nás. Ale ověřeným faktem je, že světlé a jasné barvy prostor opticky rozsvítí a pocitově zvětší. U spousty sedacích souprav výrobci nabízí k výběru širokou škálu potahových látek, a tak si nejdřív vyberte velikost a tvar a teprve pak rozhodujte o barvě. A pokud si nejste jistí, jestli se zvládnete několik let dívat na neonově růžovou nebo pestrobarevně květovanou sedačku, i tady existuje řešení – vyberte jednobarevný, ideálně světlejší potah a doplňte ho výraznými polštářky nebo přehozy, u kterých změnu provedete mnohem snáz.

alternativní text
Rohová rozkládací polštářová sedací souprava POLARIS
6 960 Kč
Rohová sedací souprava. Rozkládací. S úložným prostorem. Čalounění z PUR-pěny. Univerzálnost stran. Včetně tří velkých a dvou područkových polštářů, ladících k sedací soupravě. Ilustrační foto – vzory polštářů se mohou lišit.

Tak vidíte, vybrat sedací soupravu do malého bytu nemusí být problém. Jednoduše si pořiďte menší, rozkládací a ve světlé barvě, s úložným prostorem a doplňte ji taburetem. A pak už jen stačí pozvat přátele, usadit je na ni a oslavit nové vybavení bytu pořádným večírkem.

spacer
Zboží které by vás mohlo zajímat
Sedací soupravy ve tvaru písmene U jsou oblíbené a zákazníky často žád... Prohlédnout zboží →
Jednoduché, skladné, příjemně malé i hodně prostorné umí být rovné sed... Prohlédnout zboží →
Pro přespání rodičů v malém bytě nebo pro návštěvy, které se rozhodnou... Prohlédnout zboží →
V každé domácnosti se najde spousta drobností, které se využívají jen ... Prohlédnout zboží →
Rohové sedací soupravy zdaleka nemusíte umístit jen do rohu. Mnohé z n... Prohlédnout zboží →
Eko kůže, tedy náhražka pravé kůže vyrobená ze syntetického materiálu,... Prohlédnout zboží →
Čalouněné pohovky jsou oblíbené a žádané. Proč? Snoubí v sobě pohodlí ... Prohlédnout zboží →