Opravdu se váš nový gauč do obýváku vejde?

Na Kasvo.cz nabízíme opravdu velké množství pohovek a sedacích souprav a rozumíme tomu, že není snadné si z nich vybrat tu pravou. V tomto článku se zaměříme praktické tipy, jak sedací soupravu změřit a jak ji bez problémů dostat až na místo určení.

Vybírejte s rozumem

Při výběru nábytku on-line je určitě první dojem důležitý, ale je rozumné nenechat se unést. Sedací souprava je královnou obývacího pokoje, a tomu by měly odpovídat i její rozměry. Ale přestože v lesklých časopisech nebo na instagramových účtech influencerů vídáte velké, až přímo masivní gauče, pro vás to nemusí být vhodná volba.

Vzhled je důležitý, ale ještě předtím, než objednáte váš nový gauč, byste si do ruky měli vzít metr. Ptáte se proč? Pak čtěte pozorně dál.

Gauč, který perfektně zapadne do prostoru

Kromě všech estetických kritérií, které musí sedačka splňovat, byste měli dbát na to nejdůležitější – aby se k vám do obýváku vešla.

Možná to zní jako banální problém, ale občas se stane, že se při stěhování na místo určení zjistí, že se sedací souprava nevejde nejen do obýváku, ale třeba ani neprojde zárubněmi. Abyste podobnou nepříjemnou situaci při zařizování obývacího pokoje nemuseli řešit, doporučujeme před pořízením sedací soupravy dodržet těchto pár jednoduchých pravidel:

  • Důkladně změřte místo, kam chcete gauč umístit, a na každé straně přidejte raději 10 cm navíc. Hodí se to nejen při manipulaci s gaučem, ale některé modely mohou mít drobnou odchylku v rozměrech.
  • Zvažte, jestli chcete, aby vaše sedací souprava stála volně v prostoru, nebo zda bude zády spočívat přímo u zdi. U některých modelů není zadní část čalouněná, a takový gauč by ve volném prostoru nevypadal pěkně. Informaci o tom, jestli jsou záda očalouněná, najdete vždy v popisku produktu.
  • Pro lepší představu toho,, jak celý gauč vypadá a jak se bude vyjímat u vás doma, vám může pomoci náhled na 3D model sedací soupravy. Na Kasvo.cz si s vaším favoritem může zatočit a podívat se na něj ze všech možných úhlů.

Více o tom, jak si můžete vaším gaučem virtuálně zatočit se dočtete v magazínu Můj domov v článku Zatočte si sedačkou!

  • Pokud volíte gauč rozkládací, ujistěte se, že v prostoru máte dostatek místa pro jeho rozložení. U sedaček s vysunovacím mechanismem budete potřebovat přibližně 1,5 metru místa před gaučem, u sedaček se systémem klik- klak bude pro rozložení potřeba místo za gaučem, případně prostor pro posunutí gauče dopředu.
  • Jestliže chcete gauč umístit pod okno nebo pod niku ve stěně, raději si porovnejte výšku opěradla s výškou stěny. Gauč s vyššími opěrkami by mohl nevhodně stínit nebo překážet.
  • Pečlivě si prostudujte rozměry sedací soupravy i jejich jednotlivých komponentů. Na stránkách Kasvo.cz jsou u sedaček rozměry podrobně rozkresleny. Některé části sedaček mohou mít rozměry 90 × 90 cm. U těch je plánování bezproblémového stěhování více než nutné.
Jak zaměřit prostor pro sedačku

Od vstupních dveří až do obývacího pokoje

První problém, který se na cestě vysněné pohovky od vstupních dveří do pokoje může objevit, spočívá v šířce domovních dveří. Nejčastěji používanými rozměry jsou dveře o šířkách 70, 80 nebo 90 cm. U starších staveb mohou být ale i dveře, které mají na šířku pouze 60 cm, a to může být už zádrhel. Ta samá situace jako u dveří venkovních pak může nastat i u dveří do bytu.

V případě, že máte nestandardně úzké dveře nebo je potřeba počítat s nějakým jiným zúžením po cestě, ověřte si raději rozměry jednotlivých komponentů sedačky, ať nejste při převzetí nábytku nemile překvapení.

Problémy se také často objevují v domech s úzkým či točitým schodištěm, kde je manipulace se širší sedací soupravou velmi komplikovaná a dost často i zcela nemožná. V takových případech je na místě zvážit, zda vám k sezení v obývacím pokoji lépe neposlouží třeba jen dvoumístná sedačka nebo samostatná křesla, která i na úzkém schodišti pronesete bez problémů.

Ani domy vybavené výtahem nemusí představovat výhru. Pokud totiž nejde o výtah nákladní, je přeprava sedačky do vyššího patra za pomoci zdviže jen pouhým nesplnitelným snem. I zde se vyplatí ověřit si rozměry kabiny ještě předtím, než se se sedačkou shledáte osobně. Nebudete pak muset hrát tetris ani se sedačku pokoušet “nějak vmáčknout”. Kromě rozměrů hraje u výtahů roli také váha, a proto ani tento údaj u svého nového gauče nepodceňujte.

Jak vám s novou sedačkou pomůže Kasvo?

V rámci naší standardní přepravy vám dovezeme objednanou sedačku až domů. Nábytek běžně doneseme ke vstupním dveřím domu a pak už je to na vás. Gauče a další rozměrný nábytek se dodává v demontu, tedy ve více částech. I ty však mohou být těžké a pro manipulaci s nimi bude lepší, když si na den stěhování sjednáte silné pomocníky.

Už teď víte, že budete se stěhováním gauče potřebovat pomoc, anebo se příliš necítíte na sestavení sedací soupravy podle návodu? Za příplatek si tyto doplňkové služby můžete na Kasvo.cz také zajistit.

Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně pořízení nové sedačky nebo vás zajímá jiný typ nábytku, který na Kasvo.cz nabízíme, neváhejte se na nás obrátit na tel. čísle 572 111 002, nebo na e-mailu podpora@kasvo.cz.

spacer
Zboží které by vás mohlo zajímat
Požehnáním i prokletím sedací soupravy do U je její velikost. Pohodln... Prohlédnout zboží →
Praktické, pohodlné a použitelné téměř do každého prostoru. Takové js... Prohlédnout zboží →
Jednoduché, skladné, příjemně malé i hodně prostorné umí být rovné se... Prohlédnout zboží →
Pro přespání rodičů v malém bytě nebo pro návštěvy, které se rozhodnou... Prohlédnout zboží →
V každé domácnosti se najde spousta drobností, které se využívají jen... Prohlédnout zboží →
Rohové sedací soupravy zdaleka nemusíte umístit jen do rohu. Mnohé z ... Prohlédnout zboží →
Eko kůže, tedy náhražka pravé kůže vyrobená ze syntetického materiálu... Prohlédnout zboží →
Čalouněné pohovky jsou oblíbené a žádané. Proč? Snoubí v sobě pohodlí... Prohlédnout zboží →