Knihovna od slova knížky? To už je pasé

Máte doma knihovnu, kterou nevyužíváte, je zašlá, nudná a nevybavená? Nebo máte v plánu pořizovat další kus nábytku, ale nevíte, čím ho ozvláštnit? Mrkněte na náš článek, kde se dozvíte doslova inovaci o tom, že knihovna už nemusí sloužit jen na knížky a šanony, ale může posloužit jako moderní středobod celého pokoje. Ať máte knihovnu po strop, nebo menší police, vždycky je dobré využít celý její prostor. Jak na to se dozvíte v našem dalším článku.

Renovace starého kousku

Pokud už doma máte knihovnu, která není podle vašich představ, vždy z ní jde díky jednoduchým návodům DIY udělat opět nepostradatelný kousek nábytku.

Co budete potřebovat:

  • smirkový papír
  • štětec
  • mořidlo
  • barva
  • lak

Záleží na vaší fantazii, co na svou knihovnu chcete namalovat/ co v ní chcete vyzdvihnout Zkrátka si na chvíli zahrajete na kutila Tima a svoji knihovnu ještě před ,,plněním” dotáhněte k dokonalosti.

Náš tip: Zadní stěnu knihovny můžete vyzdobit látkou nebo balicím papírem či jiným dekoračním prvkem, aby nebyla jen jednobarevná.

Novinka v domácnosti

Jestliže chcete úplně nový kousek nábytku, není potřeba ho renovovat a vylepšovat a rovnou do něj můžeme začít sázet naši výzdobu a vrhnout se na to! V našich obývacích stěnách navíc můžete vidět, jak bude vaše knihovna vypadat v kombinaci s předem sladěnými kousky.

Knihovna bez knížek? Není problém

Jak už zaznělo v nadpisu, není důvod knihovnu narvat veškerým naším “knižním bohatstvím”. Proč taky? Knihovny jsou otevřené prostory, které přímo vybízí k tomu, aby byly zaplněny decentně a vkusně. Opět zde používejte pravidlo, že méně je někdy více. Tipy na dekorace najdete i v tomto našem článku.

Knihovna s dekoracemi

Naše tipy na dekorace

  1. Svíčky patří ke klasickým dekoracím, které se hodí nejen do zimního období. Pokud máte speciální a designové svíčky, není potřeba je ani zapalovat. Pokud však svíčky milujete hlavně kvůli jejich vůni a rádi je vypalujete, určitě si jejich dózy můžete nechat například na drobné šperky, či jiné maličkosti v knihovně dál. Svícny nebo aromatické lampy jsou příjemným ekvivalentem za voskovou klasiku.
  2. Vázy a sochy jsou další možnost, jak knihovnu doladit. Dřevo, kov nebo sklo jsou nadčasové materiály, které využijete jak do barevných, tak do monotematických nebo černo-bílých kombinací. Zkombinujte je do jedné poličky s knížkami nebo je použijte jako zarážku, aby vše sedělo v pravém úhlu.
  3. V neposlední řadě musíme zmínit květiny a květináče. Ať už chcete sušené, umělé nebo dáte na živou klasiku, slaďte je díky květináčům s barvou ostatních doplňků a uvidíte, jak je skvěle doplní.

Náš tip: Existují i takoví perfekcionisté, kteří chtějí sladit obaly svých knih. To však nemusí být nejjednodušší, proto pokud k nim patříte, můžete si vyrobit vlastní obaly na knížky, které si už sladíte dle vlastního uvážení.

Nejčastější kombinace

1. černobílá klasika Moderní a nadčasová. To je černo-bílá kombinace, která jen tak nezevšední. Zároveň ale velice zrádná. Je třeba pečlivě kombinovat. Promíchejte tyto barvy tak, aby na jedné poličce byly zastoupeny obě a to v různých typech dekorací. Například bílý obal na knihy a černá váza. Promíchat černo-bílé obaly na knihy. Vybrat bílý svícen s černým podkladem. Zkrátka, fantazii se meze nekladou.

2. sklo a kov jde dohromady Industriální tipy obýváků byly v poslední době hodně oblíbené. Celkově kombinace dvou materiálů je jednoduchý způsob, jak se vyhnout omylu přeplácaného prostoru. Opět kombinujte jednotlivé dekorace a knihy tak, aby na každé poličce bylo zastoupeno od každého kousku něco.

Knihovna pro perfekcionisty

Náš tip: Pokud na první poličku dáváte knihy z levé strany, do druhé poličky začněte sázet knihy napravo.

3. barevné kombinace? Opět s rozumem Pokud nejste vyznavači nebarevných interiérů, nezapomeňte se řídit pravidlem 60–30–10 (stejně jako v celém bytě) a zvolte jednu dominantní barvu a 2 další, které ji pouze doladí. Doporučujeme rovnou sladit se středobodem obývací místnosti – například se sedací soupravou.

Knihovna, jak vidíte, nemusí být jen nudná a zaprášená, plná různorodých knih. Proto dejte na nás a vyzkoušejte si ji sladit s celým interiérem a udělat z ní netradiční kousek. Pokud nevíte, co dát svým blízkým za dárek, využijte jednoho z našich dárkových poukazů. Třeba jim tak zajistíte právě novou knihovnu nebo její vybavení.

spacer
Zboží které by vás mohlo zajímat
Tvary, materiály, barvy i design, které jsou in. Ozvláštněte svůj byt ... Prohlédnout zboží →
Máte rádi to nejlepší? Nevzdávejte se maxima ani v otázce vybavení sv... Prohlédnout zboží →
Rustikální styl navozuje atmosféru domova na venkově, selského stavení... Prohlédnout zboží →
Retro styl je v posledních letech velmi oblíbený. Inspiruje se léty pr... Prohlédnout zboží →