Jak si poradit s úložným prostorem v obývacím pokoji? Využijte prostor až po strop!

Zařizování bytu může být zábava, ale také to může způsobit mnoho starostí a přičarovat pár vrásek na čele. Nejčastější otázkou, kterou řeší téměř každý, kdo se pouští do rekonstrukce či výměny nábytku, je nedostatek úložného prostoru. Jak si s tímto problémem poradit v běžném obývacím pokoji? Poradíme vám!

Bydlíte v paneláku v nově postaveném bytovém domě, bytě ve staré zástavbě nebo jste si postavili domek, kde s místem musíte hospodařit opatrně a s největší rozvahou? Pak moc dobře víte, že každý centimetr úložného prostoru se počítá.

Nábytek na míru? Ano, ale….

Ideálním řešením je samozřejmě zařídit prostor nábytkem na míru, díky kterému využijete prostor na maximum. Nábytek z masivu přímo od truhláře padne každé místnosti jako ulitý, bude přesně podle vašich představ a s velkou pravděpodobností vám vydrží po celý život. U zařízení na míru je ale nutné počítat s vyššími náklady. Nábytek také bude méně variabilní, a pokud si v budoucnosti rozmyslíte jeho rozmístění nebo budete chtít zařízení místnosti upravit, nebude to tak jednoduché jako v případě, kdy zvolíte správně nakombinované kousky nábytku z běžného obchodunástrahy nábytku na míru

Přemýšlejte a kombinujte

U obývacího pokoje hraje zásadní roli, abychom se zde cítili příjemně my, členové naší rodiny i hosté. Prostor by měl být tak akorát zaplněný, aby místnost nevypadala vybydleně, ale ani, aby nebyla přespříliš plná věcí. V poloprázdné místnosti nám může být pocitově chladněji a naopak moc „zabydlená“ místnost může působit jako neuklizená. Ani jedno samozřejmě není cílem. Obývák by měl být útulný a navozovat pocit pohody. A i v malém bytě toho lze snadno docílit.

V rámci plánování nové podoby obýváku přemýšlejte nejen nad stylem, v jakém byste pokoj rádi zařídili, ale také nad tím, co vám konkrétně přináší radost a jaké prvky by zde neměly chybět. Potom se zamyslete nad tím, jak by bylo možné vše zakomponovat do prostoru, který máte k dispozici. Posledním krokem je pak vybírání konkrétního nábytku, který bude vašemu obýváku slušet nejlépe – třeba na stránkách Kasvo.cz!

Obývací stěna do každého obýváku

Nábytkem, který je přímo určený pro obývací pokoj a který je přímo navržený tak, aby se do něj vešla spousta věcí, je obývací stěna. Na Kasvo.cz najdete jak moderní vzdušné obývací stěny, tak ty retro, které budou skvěle vypadat v bytu se starším vybavením.

Obývací stěny v retro stylu jsou takzvaně vcelku, tedy všechny jednotlivé komponenty, poličky a skříňky jsou smontované dohromady a nelze je oddělit. To může být u menších bytů spíše nevýhoda, protože taková obývací stěna nelze přizpůsobit prostoru. Zcela jasnou výhodou je, že nabízejí opravdu hodně místa. Uložit do nich můžete nejen knihy, porcelán, okrasné sklenice či sezónní dekorace, ale také třeba ložní prádlo, ubrusy, deky a spoustu dalších věcí, které nemají být na očích, ale přesto vždy po ruce.

Obývací stěna Leona

Moderní obývací stěny tvoří jednotlivé skříňky, police a komody, které je možné podle potřeby rozmístit po místnosti. Díky tomu působí v prostoru vzdušněji a také je lze bez problémů doplnit o další kousky nábytku s podobném designu.

U obývacích stěn v moderním stylu se často jedná o prosklené či otevřené police. V těch však nemusíte mít jen věci vhodné k vystavení, ale pokud si k ruce vezmete proutěné košíky či ozdobné papírové krabice, lze do nich umístit i věci, které by neměly být úplně na očích jako třeba ovladače od elektroniky, kabely, baterie apod.

V magazínu Můj domov můžete načerpat inspiraci, jak zatočit detaily, které vám kazí jinak dokonalý interiér. Přečtěte si článek Obývák jak ze škatulky? Zatočte s drobnými detaily, které vás tak štvou!

Sedací nábytek s úložným prostorem? Bingo!

Stále se vám zdá, že místa pro uložení věcí máte málo? A co takhle popřemýšlet o pořízení sedací soupravy s úložným prostorem? Taková praktická sedačka nabízí zpravidla dostatek místa na uschování peřin, polštářů, dek, ložního prádla i sezónního oblečení. Nejvíce prostoru nabízejí pochopitelně sedací soupravy ve tvaru písmene L, ale v malém obývacím pokoji se hodí i úložiště, které dokáže nabídnout i jednoduchá pohovka.

Nenápadnou možností pro odložení věcí jsou taburety či křesla. Naše babičky je většinou využívaly pro uložení potřeb na pletení a ruční práce, ale vy do nich klidně můžete uložit třeba rozečtené časopisy, vánoční ozdoby nebo deku a teplé ponožky, abyste je v případě potřeby mohli rychle vytáhnout a použít.

I menší nábytek umí hodně pomoci

Další možnost, kam uschovat vše, co v obýváku potřebujeme, představují samostatně stojící komody a příborníky. Mohou sloužit pro uložení ubrusů, potřeb pro stolování nebo třeba společenských her, svíček a dalších maličkostí.

Pokud jste velkými čtenáři, pak by ve vašem obýváku neměla chybět ani knihovna. Ta nezabere zdaleka tolik místa jako klasická skříň, ale přesto dodá interiéru na útulnosti. Jestliže kvůli sníženému podhledu nebo atypickému řešení místnosti nemůžete zvolit klasickou vysokou knihovnu až do stropu, položte ji na bok nebo použijte poličky na zeď, které se snadno přizpůsobí i nestandardnímu prostoru. Poličky vypadají obzvlášť pěkně, pokud na ně umístíte kromě knih také živé květiny nebo zajímavé dekorace.

Police můžou být až ke stropu

Máte už v hlavě, jak by váš vysněný obývací pokoj měl vypadat? Podělte se s námi na Facebooku Kasvo nábytek nebo nám napište email podpora@kasvo.cz. S radostí vám pomůžeme vaši představu zrealizovat.

spacer
Zboží které by vás mohlo zajímat
Tvary, materiály, barvy i design, které jsou in. Ozvláštněte svůj byt ... Prohlédnout zboží →
Máte rádi to nejlepší? Nevzdávejte se maxima ani v otázce vybavení sv... Prohlédnout zboží →
Rustikální styl navozuje atmosféru domova na venkově, selského stavení... Prohlédnout zboží →
Retro styl je v posledních letech velmi oblíbený. Inspiruje se léty pr... Prohlédnout zboží →