Jak vybrat správnou kuchyň?

Ani sebelepší kuchyňská linka vás vařit nenaučí. Může vás ale inspirovat natolik, že dostanete na vaření konečně chuť. Zařiďte si ji proto tak, aby se vám líbila, aby vás neotravovalo to či ono a abyste i čaj vařili s chutí.

Při výběru se v prvé řadě ohlížejte na své finanční možnosti a zvyky. Kuchyňské linky na míru jsou sice luxusní, ale také poměrně drahou záležitostí. Dostupnějším řešením jsou sériové kuchyňské sestavy, kterým v žádném případě nechybí styl či funkční prvky.

U kuchyně byste rozhodně neměli postrádat světlo. Dostatečného osvětlení pracovní desky docílíte například LED diodovými pásky, se kterými navíc kuchyni dodáte i pořádný šmrnc. Součástí sestavy osvětlení nebývá. Proto si jej budete muset dokoupit. Pro pohodlnou přípravu jídel vybírejte kuchyň odpovídající a vám vyhovující výšky, s pracovní deskou z odolného materiálu, s dostatkem úložného prostoru a nejlépe s možností vestavbě spotřebičů. U kuchyňské linky hraje totiž každý centimetr velkou roli.

Ať jsou skříňky s výklopným či jiným systémem zavírání, každodenní používání bude pro kování a závěsy velkou prověrkou. Vybírejte kuchyň s dvířky, které budou mít tichý a měkký doraz a otevírání a zavíraní vám půjde hladce. Design kuchyně můžete dotvořit obkladem – například Lacobelem, což je obkladové barevné sklo, které je odolné a elegantní.

spacer