Jak vybrat správnou sedací soupravu?

Sedací souprava má v obývacím pokoji stejnou moc jako postel v ložnici. Je prvkem, který dělá dojem. Je místem, kde nejčastěji realaxujete, pracujete, usazujete návštěvy anebo hrajete s rodinou karty. Je ale také prostorem, který užíváte den co den.

A co z toho je pro vás nejdůležitější? Design, komfort nebo prostor? Když si sami pro sebe dokážete odpovědět, pak budete také vědět, na co první se při výběru správné sedací soupravy zaměřit. Hledisek je totiž hned několik.

Velikost sedací soupravy přizpůsobte prostoru obývacího pokoje. Když sedne do prostoru na milimetr přesně, prvotní nadšení vás může záhy opustit. Přijdete na to, že pár centimetrů volného místa navíc by se koneckonců šiklo. Proto se snažte, abyste k sedací soupravě měli pohodlný přístup. A také, aby bylo se sedací soupravou možné alespoň trochu manipulovat.

I když domácnost obýváte pouze ve dvojici, nikde není psáno, že se nerozrostete, anebo se k vám nesejde větší počet lidí. Pokud to váš prostor unese, pořiďte si raději sedací soupravu s více než dvěma sedáky. Anebo k sedačce vyberte křeslo či taburet, který může posloužit jako další místo na sezení či odkládací stolek.

Jaký tvar bude mít sedací souprava ve finále, o tom rozhodne prostor. Ideálním a především praktickým řešením jsou ale rohové sedací soupravy – usadíte na ně více lidí, s taburetem i bez získáte prostor pro komfortní odpočinek v poloze ležmo. Obvykle jsou rohové sedací soupravy rozkládací a zároveň vybaveny úložným prostorem, což ocení každý člen domácnosti.

Pro komfortní sezení vybírejte sedací soupravu s dostatečně hlubokými i pevnými sedáky a vysokými opěrami zad. Do měkkých sedaček se příjemně usedá, horší je to ale se vstáváním. Na to nezapomeňte.

Neposledním hlediskem je design sedací soupravy. Vaše nová sedací souprava se vzhledově může stát obdivovaným solitérem. V nabídce jsou však i takové, které svým vzhledem nerušeně zapadnou do prostředí vašeho obývacího pokoje. A „mlčky“ budou plnit funkci, pro kterou jsou předurčeny.

spacer
Zboží které by vás mohlo zajímat
Sedací soupravy ve tvaru písmene U jsou oblíbené a zákazníky často žád... Prohlédnout zboží →
Jednoduché, skladné, příjemně malé i hodně prostorné umí být rovné sed... Prohlédnout zboží →
Pro přespání rodičů v malém bytě nebo pro návštěvy, které se rozhodnou... Prohlédnout zboží →
V každé domácnosti se najde spousta drobností, které se využívají jen ... Prohlédnout zboží →
Rohové sedací soupravy zdaleka nemusíte umístit jen do rohu. Mnohé z n... Prohlédnout zboží →
Eko kůže, tedy náhražka pravé kůže vyrobená ze syntetického materiálu,... Prohlédnout zboží →
Čalouněné pohovky jsou oblíbené a žádané. Proč? Snoubí v sobě pohodlí ... Prohlédnout zboží →