Jak vybrat správnou šatní skříň?

Možná si říkáte, že na výběru šatní skříně není nic těžkého. Protože nejdůležitější je, aby se vám vzhledově hodila do ložnice či šatny. Pouze design za kvalitou skříně ale nestojí. Stačí pomyslet na ráno, kdy otevřete skříň a místo uspořadaného oblečení se na vás vyhrne… všechno. Úsměv z tváře vám v momentě zmizí. Držte se 5 zásad. A koupíte správně

Pravidlem číslo jedna je – vnitřní vybavení . Dříve nebo později uznáte, jak důležité i pohodlné je, aby sukně, pásek, blůza i svetr, tedy každý kus oblečení, měl své místo. Rychle najdete, co potřebujete a přitom obsah skříně nemusí skončit vzhůru nohama. Pečlivě si proto prohlédněte vnitřní vybavení – systémy, které skříň nabízí. Má tyč na pověšení ramínek? Dostatek širokých polic? Či výsuvných šuplíků? Představte si, jak byste své oblečení chtěli mít uspořádané a podle toho skříň volte.

Pravidlem číslo dva je – výška skříně . Je pravdou, že čím vyšší skříň si pořídíte, tím více úložného prostoru můžete mít. Do horní části skříně obvykle odložíte sézónní oblečení. Víte ale, že nahoru bezpečně a komfortně dosáhnete? Ano, i výška skříně má své řešení. Jen se ujistěte, že vám výška nebude na obtíž, ale k užitku. Pravidlem číslo tři jsou – pojezdové mechanismy . Vyzkoušejte si uchycení dveří i pojezdové systémy. Jde vám skříň otevírat lehce? A vysunování šuplíku také? Mělo by. Skříň budete používat dennodenně. Na to nezapomeňte.

Pravidlem číslo čtyři je – stabilita skříně . Pokud víte, že nemáte na milimetr rovnou podlahu, poohlédněte se po skříni, kterou půjde připevnit ke zdi nebo spojit s další skříní. Zabráníte tomu, aby se skříň kývala při každém otevření. Pravidlem číslo pět je – způsob otevírání . Oblíbenou variantou otevírání jsou posuvné dveře. Hodí se do místností, které jsou prostorově menší, kde by dvoukřídlé dveře omezovaly váš pohyb. Pokud máte prostornou ložnici nebo šatnu, volte klasické dveře. Jsou tišší při manipulaci a také si bez omezení můžete otevřít celou skříň dokořán než jen jednu z částí.

A rada na závěr. Pokud vybíráte skříň do ložnice, volte skříň bez vnějšího zrcadla. Zrcadlo vás může rušit při spánku.

spacer
Zboží které by vás mohlo zajímat
Posuvné dveře jsou skvělý vynález. Hezky schovají to, co má zůstat skr... Prohlédnout zboží →
Že si chcete do skříně uložit halenky nebo pověsit oblek, to je jasné.... Prohlédnout zboží →
Tyto šatní skříně jsou primárně určeny do ložnice. Znamená to, že k vě... Prohlédnout zboží →
Ať už máte chodbu velkou jako taneční sál nebo malinkou a úspornou, ur... Prohlédnout zboží →