Jak vybrat správnou komodu?

Co je komoda?

Komoda je zpravidla menším kusem nábytku, který slouží na uschování šatstva, ložního prádla nebo jiných drobných předmětů. Dle typu rozlišujeme skříňové, šuplíkové nebo kombinaci obojího. Je to geniální kus nábytku – s komodou dostane vaše oblečení pevný řád. Jakékoliv místnosti dáte chytrý úložný prostor a sobě ušetříte čas. Hledání doplňků, dokladů anebo oblečení už vám nebude dělat problém. V komodě totiž žádná věc nenajde skrýš.

Kam komodu umístit?

Výběr komod je opravdu široký. Správnou komodu vybírejte především podle toho, aby vyhovovala vám, vašemu oblečení a prostoru, do kterého ji chcete usadit. Upřednostňujete komodu se šuplíky? Ta se hodí spíše do ložnice, kde vyniknou její úchytky a poslouží vám pro uskladnění prádla nebo oblečení.

Komodě s dvířky a šuplíky se nejvíc líbí na chodbě nebo v předsíni. V mnoha případech mluvíme o úzkých prostorech, proto dejte pozor, aby komoda nebyla příliš široká a v místnosti nezavazela. Bohatě stačí, že si při odchodu z bytu zavazíme vzájemně, ne? Prosklené komody nejvíce zazáří v obýváku. Stanou se z nich výstavné kusy pro…vystavování vašich cenností. Pravdou je, že komodu můžete umístit v podstatě kamkoliv. Pokud vám to dává smysl a komoda slouží svému účelu, my říkáme ano.

Jaké funkce má komoda mít?

Ideální funkcí by byl automatický úklid a skládání oblečení, co říkáte? Reálně se však zaměřte hlavně na dojezdy a pojezdy. Zásuvky s tichým dojezdem oceníte v ložnici pro ničím nerušený spánek. Ujistěte se také, že pojezdy jsou pevné a kvalitní. U polic sledujte, jestli máte možnost upravit jejich výšku.

Materiál komody

Nejkvalitnější a nejodolnější jsou dřevěné komody z masivu. Dřevěné krasavice vám vydrží hodně dlouho, ale jejich údržba není jen tak. Určitě si předem nastudujte, jak se o nábytek z masivu starat. Co do univerzálnosti a oblíbenosti jsou jasným vítězem komody z Slovník: (lamina) lLaminoLamino někdy označované LTD patří dnes k nejpoužívanějším materiálům ve výrobě nábytku. Je to cenově dostupný materiál, který je k mání ve stovkách dekorů. Lamino je poměrně otěruvzdorné, odolné proti krátkodobé vlhkosti. Je ideální k výrobě cenově dostupných skříní nebo například obývacích stěn a dalšího nábytku. Jádro lamino desek tvoří DTD dřevotříska, která je polepená laminovacím papírem a ten je zalit melaminovou pryskyřicí. Vyrábějí se jednobarevné (unidekory), nebo v mnoha dezénech s povrchem: hladkým, matným, perlička, struktura dřeva i lesklé.lamina. Jsou cenově přijatelnější a stále kvalitní. Poskytují velký výběr barev a možností a i když se nejedná o pravé dřevo, dokážou ho imitovat a navodit požadovanou atmosféru. Za to vás odmění menší váhou, nižší cenou a lehkou udržitelností.

V jakém dekoru koupit komodu?

Než prodejci řeknete ano, ještě jednou se ale ujistěte, že vzhled komody nenaruší koncept dané místnosti. Design komody musí zapadnout k ostatnímu nábytku a nejlépe i k doplňkům, které v pokoji již máte, nebo teprve plánujete dokoupit. Proto je podstatné řešit také dekor komody.

Začneme od nejsvětlejších modelu. Komody v dekoru dub sonoma prosvětlí každou domácnost. Jsou jasné, čisté a hodí se do společnosti nábytku ve skandinávském stylu. O něco tmavší styl reprezentují komody olše. Jejich povrch má lehký nádech červené barvy, jsou univerzální a příjemné. Odvážnější jsou určitě černé komody. Vyniknou v pracovnách, působí luxusně a tajemně a musíte je správně sladit s nábytkem.

spacer
Zboží které by vás mohlo zajímat
Jeden z nejkvalitnějších a nejodolnějších materiálů pro výrobu nábytk... Prohlédnout zboží →
Slovník: (Lamino) lLaminoLamino někdy označované Slovník: (LTD) lLaminoLamino někdy označované LTD patří dnes k nejpoužívanějším materiálům ve výrobě nábytku. Je to cenově dostupný materiál, který je k mání ve stovkách dekorů. Lamino je poměrně otěruvzdorné, odolné proti krátkodobé vlhkosti. Je ideální k výrobě cenově dostupných skříní nebo například obývacích stěn a dalšího nábytku. Jádro lamino desek tvoří DTD dřevotříska, která je polepená laminovacím papírem a ten je zalit melaminovou pryskyřicí. Vyrábějí se jednobarevné (unidekory), nebo v mnoha dezénech s povrchem: hladkým, matným, perlička, struktura dřeva i lesklé.LTD patří dnes k nejpoužívanějším materiálům ve výrobě nábytku. Je to cenově dostupný materiál, který je k mání ve stovkách dekorů. Lamino je poměrně otěruvzdorné, odolné proti krátkodobé vlhkosti. Je ideální k výrobě cenově dostupných skříní nebo například obývacích stěn a dalšího nábytku. Jádro lamino desek tvoří DTD dřevotříska, která je polepená laminovacím papírem a ten je zalit melaminovou pryskyřicí. Vyrábějí se jednobarevné (unidekory), nebo v mnoha dezénech s povrchem: hladkým, matným, perlička, struktura dřeva i lesklé.Lamino je snad nejrozšířenější materiál pro výrobu nábytku. Jedná se ... Prohlédnout zboží →
Mít zvlášť uloženo prádlo, zvlášť ponožky, šperky nebo jiné drobnosti... Prohlédnout zboží →
Dýha je perfektní náhražka dřeva, kterou někteří odborníci považují z... Prohlédnout zboží →