Jak vybrat správnou jídelní sestavu?

Přilákat rodinu nebo přátele ke stolu je většinou hračka. Stačí, když provoníte kuchyň jejich oblíbeným jídlem a rázem máte všechny židle zaplněné. Jak ale strávníky u stolu udržet o něco déle? Usaďte je na pohodlnou židli a k prostornému sto­lu.

Jídelní stůl je ohništěm každé domácnosti. Nejenže slouží ke společnému stravování, ale i dětem pro psaní úkolů či hraní. Dospělím pro práci, čtení denního tisku. Ženám k úpravě make-upu. V každé rodině má stůl jiné využití a podle toho se při výběru stolu také řiďte.

Pokud vám na jídlením stolu záleží, pořiďte si takový, u kterého se nebudete mačkat. A který vydrží nápor celé rodiny. Odolným materiálem je masív. Sice je poměrně těžký, každý trochu znalý vám ale potvrdí, že dřevo je nejlepší. Stoly ze dřeva nebo Slovník: (lamina) lLaminoLamino někdy označované LTD patří dnes k nejpoužívanějším materiálům ve výrobě nábytku. Je to cenově dostupný materiál, který je k mání ve stovkách dekorů. Lamino je poměrně otěruvzdorné, odolné proti krátkodobé vlhkosti. Je ideální k výrobě cenově dostupných skříní nebo například obývacích stěn a dalšího nábytku. Jádro lamino desek tvoří DTD dřevotříska, která je polepená laminovacím papírem a ten je zalit melaminovou pryskyřicí. Vyrábějí se jednobarevné (unidekory), nebo v mnoha dezénech s povrchem: hladkým, matným, perlička, struktura dřeva i lesklé.lamina si zamilujete především díky snadné údržbě, přírodnímu vzhledu, nižší hlučnosti a příjemnému povrchu. U stolů se skleněnou deskou se připravte na to, že jim budete muset věnovat větší pozornost. Neubráníte se otiskům prstů, hlučnějšímu stolování a povrchu, který i během léta bude studit.

A jak je to s židlemi? Správná židle musí mít dostatečně široký sedák, nejlépe s čalouněním, a pohodlné, dostatečně vysoké i široké opěradlo. Židle nesmí být v žádném případě vratká, ale naopak – pevná a stabilní. Aby se židle i dětem dobře posunovala a vás šoupání židlí netahalo za uši, přilepte na spodky noh tzv. kluzáky. Ihned uslyšíte ten rozdíl.

spacer