Údržba nábytku v domácnosti s mazlíčky: tipy a triky pro čistý a pěkný domov

Mít doma mazlíčka přináší spoustu radosti a zábavy, ale také několik výzev, pokud jde o údržbu nábytku. Chlupy, drápky a zoubky našich čtyřnohých přátel mohou zanechat stopy na křeslech, pohovkách i podlahách. Jak tedy udržet nábytek čistý a pěkný, aniž bychom museli omezovat své milované zvířecí společníky? V tomto článku se podělíme o několik tipů a triků, jak na to.

Vyberte vhodné materiály

Pokud plánujete pořídit nový nábytek nebo rekonstruovat stávající, zvažte materiály odolné vůči poškrábání a snadno čistitelné. Kožené potahové materiály jsou dobrým řešením, protože se na ně chlupy nelepí a snadno se udržují. Pokud dáváte přednost textilním potahům, sáhněte po těch s vyšší hustotou vláken a hladkém povrchu. V naší nabídce najdete například potahovou látku SOLAR, která je díky svým vlastnostem vhodná do domácností s mazlíčky a je označována jako „pet-friendly“.

Používejte ochranné přehozy

Pokud si chcete udržet nábytek v dobrém stavu, aniž byste museli neustále čistit a udržovat jeho povrch, můžete použít ochranné přehozy nebo deky. Tyto textilie lze snadno sundat a vyprat, což ušetří čas i námahu. Navíc můžete mít několik různých přehozů a měnit je podle ročního období nebo nálady.

Údržba sedačky válečkem

Pravidelně čistěte a ošetřujte nábytek

Když máte doma mazlíčka, je důležité pravidelně čistit a ošetřovat nábytek. Vysávejte chlupy a nečistoty z povrchů, otírejte skvrny a prach. Pokud máte kožený nábytek, nezapomeňte jej pravidelně ošetřovat speciálním přípravkem, aby zůstal hebký a pružný. Některé látky stačí setřít vlhkým hadříkem a máte hotovo. Jedná se o látky tzv. „easy clean“.

Udržujte drápky svých mazlíčků v kondici

Aby vaše zvířecí společníci nepoškozovali nábytek svými drápky, je důležité je pravidelně stříhat a udržovat v dobrém stavu. To zvládnete hravě i sami doma. V případě, že si na to netroufáme, doporučujeme navštívit vašeho veterináře nebo psí salon. Pokud máte kočku, pořiďte jí škrabadlo, na kterém si může brousit drápky, aniž by ničila váš nábytek.

Nezapomínejte na výcvik a hračky

Naučte svého mazlíčka, že nábytek není určen k hrám a žvýkání. Využijte výcvikových metod a odměňujte zvíře za správné chování. Pokud má váš mazlíček tendenci žvýkat nábytek, nabídněte mu dostatek žvýkacích hraček, které ho od tohoto zvyku odradí.

Zvažte oddělení prostoru

Pokud máte doma více mazlíčků nebo pokud se vaši zvířecí společníci často dostávají do konfliktů, může být dobré oddělit prostory. Použijte přenosné přepážky nebo dveře, abyste zabránili přístupu do místností s drahým nebo citlivým nábytkem. Pak se vyhnete poškození nebo úplné likvidaci nábytku například v době vaší nepřítomnosti.

JRT na pohovce

Údržba nábytku v domácnosti s mazlíčky je nepochybně náročnější než bez nich, ale s trochou plánování a pravidelné péče lze dosáhnout čistého a pěkného domova, ve kterém se budou cítit dobře jak vy, tak vaši čtyřnozí přátelé.

spacer
Zboží které by vás mohlo zajímat
Požehnáním i prokletím sedací soupravy do U je její velikost. Pohodln... Prohlédnout zboží →
Praktické, pohodlné a použitelné téměř do každého prostoru. Takové js... Prohlédnout zboží →
Jednoduché, skladné, příjemně malé i hodně prostorné umí být rovné se... Prohlédnout zboží →
Pro přespání rodičů v malém bytě nebo pro návštěvy, které se rozhodnou... Prohlédnout zboží →
V každé domácnosti se najde spousta drobností, které se využívají jen... Prohlédnout zboží →
Rohové sedací soupravy zdaleka nemusíte umístit jen do rohu. Mnohé z ... Prohlédnout zboží →
Eko kůže, tedy náhražka pravé kůže vyrobená ze syntetického materiálu... Prohlédnout zboží →
Čalouněné pohovky jsou oblíbené a žádané. Proč? Snoubí v sobě pohodlí... Prohlédnout zboží →