Levný nábytek? Moderní a za super cenu

Koupit si levný nábytek je v dnešní době správné rozhodnutí. Získáte tím možnost přizpůsobit se módním trendům a nebude vás „bolet“ udělat občas tolik potřebnou změnu. Moderní je navíc každou chvíli něco jiného.

Jistě můžete namítnout: „Když si koupím drahý nábytek, vydrží mi dlouhé roky. Nebudu muset nakupovat nový a třeba ho zdědí ještě děti.“ Ovšem podle našich pětadvacetiletých zkušeností je realita úplně jiná. Děti, ať už třeba dospělé a samostatné, nebudou chtít váš letitý, otlučený a prosezený gauč. I kdyby byl v době pořízení sebedražší a sebemódnější, za deset let bude situace úplně jiná.
Stejně jako u oblečení nebo elektroniky, i nábytek se stává spotřebním zbožím. Na celý život jej nakupovaly naše babičky, a tehdy bylo například vybavení ložnice opravdovou investicí a skutečným luxusem. Málokdo by si ale dnes chtěl ložnici v moderním a vzdušném domě vybavit těžkým a nemoderním nábytkem, který už leccos zažil. Takové kousky mají svou nepopiratelnou hodnotu, ale patří spíše na chalupu nebo do muzea.

Následujte módní trendy a neomezujte se penězi
Životní styl a doba nahrávají tomu, abyste nad vybavením domácnosti přemýšleli jinak než vaši předkové. Výrobci nábytku se samozřejmě přizpůsobují módním trendům, a tomuto rozhodnutí podléhají i použité materiály, odolnost a v neposlední řadě cena. Až se vám tedy za pět let omrzí sedací souprava v neonově růžové barvě, žhavá novinka v roce pořízení, s čistým svědomím ji věnujete Charitě a koupíte si čokoládově hnědou. Poměr kvality a ceny pro vás v tomto ohledu nebude překážkou.

Plastelína, pastelky a džus? Nevadí
Samostatnou kapitolou je pak vybavení bytu u mladých rodin s malými dětmi. Určitě víte, jak vypadá pohovka politá borůvkovým džusem nebo konferenční stolek omlácený motorkou a dřevěným koníkem. Děti za pár let vyrostou, ale stopy jejich řádění na nábytku zůstanou. Chcete se na ně dívat dalších 20 let? Asi ne…

Naštěstí to není nutné. Nový nábytek není nepřekonatelnou finanční investicí. Výběr je obrovský a dodací doby minimální. Nebojte se tedy pořídit si levný nábytek. Vždyť už i naše babičky říkaly, že změna je život.

spacer