Jak vybrat správný dětský pokoj?

Vybavení dětského pokoje volte se vší pečlivostí, jako když si tvoříte prostor kolem sami sebe. Samozřejmě, že potřeby dětí jsou na vybavení pokoje jiné než u dospělých, avšak na celkové atmosféře a dojmu pokoje záleží v obou případech stejně. Funkčně promyšlený a barevně sladěný nábytek ovlivňuje to, jak se vašemu dítěti bude v pokoji žít.

Každé dítě pro své pohodlí potřebuje místo, kde si odpočine. Mít kam uložit oblečení a schovat hračky. Mít si kde hrát, psát domácí úkoly a učit se. Trefíte-li se u nábytku do oblíbených barev dítěte, jistě sklidíte další body navíc.

Při výběru postele myslete na budoucnost a pořízení postele v dětských rozměrech si dobře rozmyslete. Raději si pořiďte rovnou postel pro dospělé. Ideální variantou postele jsou rozkládací válendy, které mají dostatečnou výšku a kromě dalšího lůžka mají i úložný prostor ve formě výsuvných zásuvek. Kvalitní matrace a lamelový rošt je u postelí pro děti samozřejmostí.

Čím více úložného prostoru v pokoji vytvoříte, tím méně starostí s hromaděním hraček budete mít. Rodiči ověřeným úložným prostorem jsou klasické skříňky s dvířky s kvalitními pojezdovými systémy, do kterých schováte vše, co nemá být na očích. V každém případě myslete především na bezpečné a jednoduché používání a snadný přístup.

Pokud už předem tušíte, že se v dětském pokoji nevyhnete přítomnosti počítače nebo notebooku, pořiďte dítěti stůl, který má dostatečně velkou pracovní desku jak pro monitor, tak i pro stolní lampičku a rozložení sešitů či knih, pojezdovou desku na klávesnici s myší a zásuvku nebo skříňku s dvířky. Zabijete tím totiž hned dvě mouchy jednou ranou.

spacer