Jak vybrat správnou židli?

Pro koho židli hledáte? Do jakého prostoru? A k jakému účelu? Otázkami se nenechte zaskočit. Správná židle je ta, na které se dobře sedí. A samozřejmě i dobře vypadá.

U kuchyňských židlí se zaměřte na široký sedák (nejlépe s čalouněním), dobře vytvarované, dostatečně vysoké a široké opěradlo a pevnou konstrukci. Někdo má rád židle s opěrkami rukou. Pokud nekupujete židle v setu (tedy spolu se stolem), dejte si pozor, aby se židle s opěrkami vešla pod stůl. A samozřejmě – židle se ke stolu musí vzhledově hodit.

Barové židle mají obvykle dvojí využití. Mohou sloužit jak ke stolování, tak i jako hezký doplňek barové části kuchyně. Při stolování strávíte na židli delší čas. A proto vybírejte z barových židlí, které jsou vybaveny opěrátkem, sedákem s čalouněním a podpěrou na nohy. Pro příležitostné sezení postačí jednoduchá barová židlička v líbivém designu bez opěrky a čalounění.

Při výběru kancelářské židle budťe také obezřetní. Správná kancelářská židle vám dokáže zpříjemnit práci u počítače. Myšlenkami se už nebudete sousetředit na bolavá záda, ale především na své pracovní úkoly. Vybírejte židli, která bude otočná, s područkami, s pohodlným (nebo ergonomickým) sedákem a opěradlem a nastavitelnou výškou.

spacer
Zboží které by vás mohlo zajímat
Celá rodina je pohromadě, na stole voní nedělní oběd a vy se usadíte n... Prohlédnout zboží →
Když se vám nebude dobře sedět, těžko se můžete soustředit na práci, t... Prohlédnout zboží →