Jak vybrat správnou obývací stěnu?

Když se řekne obývací stěna, možná si zprvu vybavíte těžkopádné nábytkové sestavy, které byly přehlídkovým molem suvenýrů, sídlem televize a ještě k tomu zcela postrádaly jakýkoli nápad či vkus.

Stěny, ze kterých můžete vybírat dnes, mají se svými předchůdkyněmi společný pouze název, protože jinak jsou zcela v odlišném duchu. V prvé řadě mají elegantní a moderní vzhled. Jednoduchý design, výroba z různých materiálů a povrchových úprav vás navíc nebude ani nijak omezovat, veškerý nábytek snadno zkombinujete a přizpůsobíte celému interiéru.

Obývací stěnu byste si měli vybrat takovou, na kterou budete mít radost se dívat každý den. Koutkem oka ji totiž budete sledovat tak často jako televizi. Samozřejmě se zaměřte také na barevnost a množství úložného prostoru. V každé domácnosti se najdou věci, které si nemusí hovět na poličce vedle knihy či fotografie.

Kam umístit obývací stěnu?

Obývací stěnu můžete umístit:

  • na krátkou stěnu místnosti
  • na dlouhou stěnu místnosti
  • do rohu místnosti (pro rohové obývací stěny)

Výhodou první možnosti je, že vám v obýváku zůstane větší prostor, který dokážete šikovně zaplnit třeba konferenčním stolkem nebo taburetem. Vizuálně elegantnějším řešením je druhá možnost – místnost působí vzdušněji. Rohová obývací stěna je neobvyklá, ale někdo jistě ocení její praktičnost.

Jak sladit obývací stěnu?

Barvu a styl obývací stěny volte rozvážně. Máte-li obývací pokoj propojen s kuchyní, je důležité, aby stěna nenarušovala její vzhled. Snažte se, aby se do interiéru hodil barevně i materiálově. V malých prostorách udělá lepší dojem bílá obývací stěna, postavená na železných podpěrách/nožičkách a složená z jednodušších a menších prvků. Takovým řešením totiž docílíte optického zvětšení místnosti.

Na tmavé podlaze vynikne obývací stěna ve světlých barvách a naopak – k světlé podlaze skvěle promluví černá obývací stěna. Pokud upřednostňujete přírodní tóny, volte stěnu v dekoru dřeva, například dub sonoma, který je mimo jiné i opravdu trendy. Trochu tmavší odstín mají obývací stěny v dekoru ořech. Do atmosféry interiéru obývacího pokoje také skvěle promluví LED osvětlení, které může i nemusí být součástí stěny.

Jaký si vybrat styl?

Naši zákazníci si rádi vybírají nejen na základě barvy, zajímá je také styl stěny. V našem eshopu rozlišujeme čtyři základní styly, přičemž je můžeme rozdělit na dva protipóly. Luxusní a moderní obývací stěny táhnou k většímu minimalismu a vzdušnosti. Najdete v nich světlejší a lesklejší kusy. Rustikální a retro obývací stěny nabízíme spíš tmavší. Jsou větší, nabízejí víc úložného prostoru a nejsou tak vzdušné. Jednoduše řečeno, zde si zmíněné suvenýry postavit můžete.

spacer
Zboží které by vás mohlo zajímat
Tvary, materiály, barvy i design, které jsou in. Ozvláštněte svůj byt ... Prohlédnout zboží →
Máte rádi to nejlepší? Nevzdávejte se maxima ani v otázce vybavení sv... Prohlédnout zboží →
Rustikální styl navozuje atmosféru domova na venkově, selského stavení... Prohlédnout zboží →
Retro styl je v posledních letech velmi oblíbený. Inspiruje se léty pr... Prohlédnout zboží →