Jak vybrat správnou obývací stěnu?

Když se řekne obývací stěna, možná si zprvu vybavíte těžkopádné nábytkové sestavy, které byly přehlídkovým molem suvenýrů, sídlem televize a ještě k tomu zcela postrádaly jakýkoli nápad či vkus. Stěny, ze kterých můžete vybírat dnes, mají se svými předchůdkyněmi společný pouze název, protože jinak jsou zcela v odlišném duchu. V prvé řadě mají elegantní a moderní vzhled. Jednoduchý design, výroba z různých materiálů a povrchových úprav vás navíc nebude ani nijak omezovat, veškerý nábytek snadno zkombinujete a přizpůsobíte celému interiéru.

Obývací stěnu byste si měli vybrat takovou, na kterou budete mít radost se dívat každý den. Koutkem oka ji totiž budete sledovat tak často jako televizi. Samozřejmě se zaměřte také na barevnost a množství úložného prostoru. V každé domácnosti se najdou věci, které si nemusí hovět na poličce vedle knihy či fotografie.

Barvu a styl obývací stěny volte rozvážně. Máte-li obývací pokoj propojen s kuchyní, je důležité, aby stěna nenarušovala její vzhled. Snažte se, aby se do interiéru hodil barevně i materiálově. V malých prostorách udělá lepší dojem obývací stěna ve světlé barvě, postavená na železných podpěrách/nožičkách a složená z jednodušších a menších prvků. Takovým řešením totiž docílíte optického zvětšení místnosti.

Na tmavé podlaze vynikne obývací stěna ve světlých barvách a naopak – k světlé podlaze skvěle promluví obývací stěna v tmavých odstínech. Pokud upřednostňujete přírodní tóny, volte stěnu v dekoru dřeva, který je mimo jiné i opravdu trendy. Do atmosféry interiéru obývacího pokoje také skvěle promluví LED osvětlení, které může i nemusí být součástí stěny.

spacer
Zboží které by vás mohlo zajímat
Tvary, materiály, barvy i design, které jsou in. Ozvláštněte svůj byt ... Prohlédnout zboží →
Máte rádi to nejlepší? Nevzdávejte se maxima ani v otázce vybavení své... Prohlédnout zboží →
Rustikální styl navozuje atmosféru domova na venkově, selského stavení... Prohlédnout zboží →
Retro styl je v posledních letech velmi oblíbený. Inspiruje se léty pr... Prohlédnout zboží →