Jak vybrat správnou matraci a rošt?

I když rošt a matrace do krásy postele příliš nemluví, do kvality vašeho spánku ano. A jak! Obojí vybírejte co nejpečlivěji a vždy berte v potaz, že rošt jde ruku v ruce s matrací. A naopak.

Jaká poloha, taková matrace

Tuhost matrace a typ roštu volte podle vaší oblíbené polohy při spaní. Pokud spíte rádi na zádech, vybírejte matraci s tvrdším jádrem, která poskytne vaší páteři dostatečně pevnou oporu. Pro polohu na boku je ideální středně tvrdá až měkká matrace. Máte-li rádi spaní na břiše anebo víte, že často polohu měníte, volte matraci středně tvrdou.

Pružina, sendvič nebo pěna?

Pěnovou matraci můžete uložit na jakýkoli typ roštu – těmi nejpopulárnějšími jsou rošty lamelové, které si oblíbíte díky pružnosti, prodyšnosti, propustnosti vodních par a údržbě. Pružinové matrace nejlépe sednou na pevný laťkový rošt, matrace jsou dobře větratelné, plísní se tedy nemusíte obávat. Na pevné a polohovací rošty, nikoli na ty motorové, ukládejte tzv. sendvičové PUR matrace.

Na výšce také záleží

Abyste nemívali ráno na zádech otisk od latí nebo lamel, volte matraci výšky 18 nebo 20 cm. Matrace vysoké cca 10 cm pro pravidelný a komfortní spánek příliš nedoporučujeme.

Netroufáte-li si matraci koupit přes internet, navštivte naši prodejnu KASVO. Na vybraných matracích si můžete pár minut poležet a ihned zjistit jejich rozdíly.

spacer
Zboží které by vás mohlo zajímat
Bez kvalitního matrace se budete probouzet jako byste spali na starém... Prohlédnout zboží →
Bez kvalitního roštu se budete probouzet jako byste spali na starém ot... Prohlédnout zboží →